Zadzwoń (Pn-Pt 8:00-16:00) : +48 609 780 770

Sprawy pilne po 19:00 tylko SMS lub mail adwokat@zmyslowska.pl

email: adwokat@zmyslowska.pl

definitywne-zakonczenie-malzenstwa

Definitywne zakończenie małżeństwa

Definitywne zakończenie małżeństwa

Rozwód jest zjawiskiem wielowymiarowym i złożonym, gdyż badaniem tego procesu zajmuje się wiele dyscyplin naukowych, m.in. socjologia, psychologia, socjodemografia oraz prawo. Dlatego też trudno jest przyjąć jednoznaczną definicję tego pojęcia oraz podać jego przyczyny. Jedna z definicji mówi, iż rozwód to rozwiązanie związku małżeńskiego przez odpowiedni sąd w formie określonej prawem. Jednak kodeks rodzinny i opiekuńczy zawiera ważne informacje dotyczące przesłanek rozwodu. Art. 56 mówi, że jest on dopuszczalny w sytuacji, gdy między małżonkami doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia. Oznacza to, iż między małżonkami musi dojść do całkowitego zerwania więzów duchowych, gospodarczych i intymnych.

Jednak nawet mimo wystąpienia owych przesłanek sąd nie orzeknie o rozwodzie w przypadku, gdy wskutek rozwodu ucierpiałoby dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków, orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, np. gdy jeden z małżonków jest ciężko chory i nie ma kto się  nim zaopiekować żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia małżeńskiego. Rozwód jest często procesem długotrwałym, emocjonalnym i niezwykle stresującym.

Ponieważ jest to definitywne zakończenie małżeństwa, a decyzji tej (podjętej pochopnie) nie można cofnąć, dlatego warto zastanowić się, gdzie szukać skutecznej pomocy w tym trudnym czasie. I tak na ratunek przychodzą nam kancelarie prawne oraz portal internetowy e-prawnik. W Ząbkowicach Śląskich jest wiele kancelarii, które zajmują się sprawami rozwodowymi, w tym także nowo otwarta przy ulicy Armii Krajowej.

Adwokat Małgorzata Zmysłowska prowadzi swoją kancelarię adwokacką we Wrocławiu i zajmuje się m.in. prawem rodzinnym i opiekuńczym, prawem cywilnym, prawem pracy. Skorzystanie z pomocy adwokata w sprawie o rozwód przynosi wiele korzyści, znamy przebieg sprawy na każdym jej etapie, na sali sądowej mamy zapewnioną profesjonalna pomoc i nie jesteśmy z tą sprawą sami, na każdym etapie możemy uzyskać odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Dzięki pomocy adwokata możemy bronić się skuteczniej, mamy pomoc przy pisaniu pozwu oraz innych pism procesowych. W zależności od tego, czego oczekujemy od adwokata możemy skorzystać z jednorazowej pomocy prawnej, zlecić napisanie pozwu i innych pism procesowych, ustanowić pełną reprezentację przed sądem okręgowym bądź apelacyjnym.

Natomiast jeśli nie chcemy korzystać z pomocy adwokata w takiej formie, możemy skorzystać z serwisu internetowego e-prawnik. Jest to portal prawny, który udziela porad w oparciu o analizę stanu faktycznego oraz dokumentów. Bez wychodzenia z domu otrzymamy odpowiedź na nurtujący na problem w ciągu 24 godzin.

Specjaliści z serwisu e-prawnik zajmują się także przygotowywaniem pozwów, umów, pism, wniosków itp. Możemy także skorzystać z tego portalu przed wizytą u adwokata, aby dobrze przygotować się do takiej wizyty i dowiedzieć się co nas czeka. Tak więc podjęcie decyzji o rozwodzie jest bardzo trudnym krokiem, gdyż prowadzi do reorganizacji codziennego życia. Jest to też stresujące wydarzenie, dlatego warto poszukać specjalistycznej pomocy, aby czuć się pewniej i bezpieczniej.

Pomoc prawna w kancelarii

lub w formie wideo konferencji

Możliwość dojazdu do klienta

w sytuacjach wyjątkowych

Wrocław

oraz Ząbkowice Śląskie

Możliwość płatności kartą

MasterCard / Visa