Zadzwoń (Pn-Pt 8:00-16:00) : +48 609 780 770

Sprawy pilne po 19:00 tylko SMS lub mail adwokat@zmyslowska.pl

email: adwokat@zmyslowska.pl

Pozew-o-rozwod-bez-orzekania-o-winie

Pozew o rozwód bez orzekania o winie

Pozew o rozwód bez orzekania o winie

Rozwód nie zawsze musi być wojną małżonków o dzieci, zgromadzony majątek, o niespełnione oczekiwania i nieudane wspólne życie. Bywa, że małżonkowie dochodzą do wniosku, że popełnili błąd zawierając związek małżeński ale nie żywią z tego tytułu do siebie urazy ani żalu. Chcą się rozstać kulturalnie i uczciwie podzielić majątek. Choć każdy z nich będzie żył i mieszkał osobno, dalej w porozumieniu będą wychowywać wspólne dzieci dbając o ich rozwój i edukację.

W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez orzekania o winie jest idealnym rozwiązaniem związku małżeńskiego. Aby uzyskać pozew bez orzekania o winie należy tak sformułować pozew aby nie obciążać w nim wyłącznie lub w dużym stopniu drugiego małżonka za jego rozpad. Konstruując pozew przyczyny lub ewentualne winy muszą być przedstawione w sposób wyważony.

Argumentując rozkład pożycia nie należy przerzucać winy na drugiego małżonka a obiektywnie starać się wykazać, że strony nie dobrały się charakterami, potrzebami intymnymi, sposobem spędzania życia na gruncie prywatnym i towarzyskim co w konsekwencji uniemożliwiło nawiązanie trwałych podstaw na wspólne dalsze życie. W pozwie rozwodowym bez orzekania o winie należy wykazać, że faktyczne więzy uczuciowe, fizyczne i ekonomiczne przestały istnieć.

Uczucie między małżonkami wygasło, brak jest pożycia fizycznego, każdy z małżonków prowadzi własne wydatki i nie konsultuje ich z drugim małżonkiem. Faktycznie wszelkie więzy zostały zerwane i w ocenie małżonków jest to stan trwały i nieodwracalny. W przypadku posiadana małoletnich dzieci małżonkowie muszą przekonać Sąd, że ich nieudany związek i orzeczenie rozwodu nie wpłynie negatywnie na dalszy prawidłowy rozwój i edukację dzieci. Sąd bardzo wnikliwie będzie brał pod uwagę przyszłe dobro dzieci.

Należy pamiętać, że nawet gdy nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia małżonków rozwód może nie być orzeczony, jeżeli w jego wyniku miałoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Pomoc prawna w kancelarii

lub w formie wideo konferencji

Możliwość dojazdu do klienta

w sytuacjach wyjątkowych

Wrocław

oraz Ząbkowice Śląskie

Możliwość płatności kartą

MasterCard / Visa