Zadzwoń (Pn-Pt 8:00-16:00) : +48 609 780 770

Sprawy pilne po 19:00 tylko SMS lub mail adwokat@zmyslowska.pl

email: adwokat@zmyslowska.pl

rodzaje-wyrokow-rozwodowych

Rodzaje wyroków w sprawie rozwodowej

Rodzaje wyroków w sprawie rozwodowej

Rodzaje wyroków w sprawie rozwodowej. Sąd w postępowaniu rozwodowym orzeka o winie lub wydaje wyrok bez jego orzekania. Podstawą uzyskania rozwodu bez orzekania o winie jest zgodny wniosek stron, sprecyzowany w pozwie lub w toku rozprawy. W przypadku braku porozumienia między stronami, Sąd będzie prowadził postępowanie dowodowe potwierdzone materiałem dowodowym oraz zeznaniami świadków i stron w celu ustalenia winy jednej lub obu stron w spowodowaniu rozkładu pożycia małżeńskiego. Ustalenie przez Sąd choćby minimalnej winy jednej ze stron przy przeważającej winie drugiej strony, skutkuje orzeczeniem rozwodu z winy obojga stron. Sąd może wydać następujące wyroki rozwodowe:

  • wyrok bez orzekania o winie małżonków,
  • wyrok z winą obojga małżonków,
  • wyrok z wyłączną winą jednego z małżonków.

Od wielu lat stale zwiększamy jakość świadczonych usług prawnych aby jak najlepiej dostosować je do oczekiwań naszych klientów.

Prawo, ze względu na niezliczoną ilość aktów prawnych oraz ich wieloznaczność jest obszarem wyjątkowo trudnym do zdefiniowania. Szczególnie w polskich realiach samodzielnie dotarcie do źródeł prawa, nieustannie poddawanych zmianom oraz ich prawidłowa interpretacja, stanowi problem, mogący wywołać niewyobrażalne konsekwencje. Od wielu lat stale zwiększamy jakość świadczonych przez kancelarię usług prawnych aby jak najlepiej spełnić oczekiwania naszych stałych jak i nowych Klientów.

Pomoc prawna w kancelarii

lub w formie wideo konferencji

Możliwość dojazdu do klienta

w sytuacjach wyjątkowych

Wrocław

oraz Ząbkowice Śląskie

Możliwość płatności kartą

MasterCard / Visa