Zadzwoń (Pn-Pt 8:00-16:00) : +48 609 780 770

Sprawy pilne po 19:00 tylko SMS lub mail adwokat@zmyslowska.pl

email: adwokat@zmyslowska.pl

upadlosc-konsumencka-wroclaw

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka

Nowelizacja przepisów Prawa upadłościowego i naprawczego ( Dz.U. z 2012 r. poz. 1112)sprawiła, że łatwiej ogłosić bankructwo prywatne. Upadłość konsumenta, czyli osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej może ogłosić tylko sąd i tylko na wniosek bankruta. Opłata od takiego wniosku wynosi 30 zł ( wcześniej było to 200 zł.) We wniosku należy wykazać cały swój majątek , listę wierzycieli i tytuły egzekucyjne. W sądzie dłużnik może dojść do porozumienia ze swoimi wierzycielami. W tym celu zostaje zawarty układ , na mocy którego zostaje ustalony harmonogram spłaty zadłużenia i jego wysokość. Jeśli jednak taka ugoda nie zostanie zawarta, to cały majątek przechodzi w ręce syndyka, który będzie dążyć do jak najszybszego spieniężenia majątku i zaspokojenia wierzycieli.

Gdy konsument nie będzie w stanie dokonywać żadnych spłat , sąd wyda postanowieni o umorzeniu zobowiązań.  Upadłość można ogłaszać co dziesięć lat, licząc od dnia zakończenia postępowania . Postępowanie o ogłoszenie upadłości wymaga rzetelnego przygotowania i wiedzy na temat samej procedury.

Szacuje się, że obecnie ponad 2 miliony Polaków widnieje na liście dłużników. Co możemy w takiej sytuacji zrobić ?

Wraz z nowelizacją przepisów o upadłości konsumenckiej, wiele problemów osób zadłużonych zakończyło się. Nowe przepisy obejmujące upadłość konsumencką wchodzą w życie w połowie grudnia bieżącego roku. Od tego momentu prawo będzie bardziej przychylne dla dłużników – restrykcyjne wymogi w stosunku do osób, które planują ogłoszenie upadłości od momentu wprowadzenia nowelizacji staną się przeszłością.

Jeśli szukasz pomocy skorzystaj z pomocy naszej Kancelarii aby sprawnie przeprowadzić ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Pamiętaj, że z każdej sytuacji istnieje wyjście.

Świadczymy usługi w zakresie prawa upadłościowego oraz restrukturyzacji zadłużenia. Doradzamy nie tylko przy procesie wszczęcia postępowania upadłościowego ale również doradzamy jak prowadzić już wszczęte postępowania upadłościowe i naprawcze. Świadczymy pomoc zarówno na rzecz wierzycieli jak i dłużników krajowych. Reprezentujemy klienta na wszystkich etapach postępowania upadłościowego lub postępowania naprawczego.

Kancelaria Adwokacka we Wrocławiu – Adwokat Małgorzata Zmysłowska

Pomoc prawna w kancelarii

lub w formie wideo konferencji

Możliwość dojazdu do klienta

w sytuacjach wyjątkowych

Wrocław

oraz Ząbkowice Śląskie

Możliwość płatności kartą

MasterCard / Visa